Prezidentské voľby 2024: Na Instagrame si udržiava náskok Korčok, Pellegrini si v porovnaní s predchádzajúcim týždňom polepšil

Ubehol ďalší týždeň a my prichádzame s aktualizovaným vydaním rubriky, ktorá sleduje činnosť kandidátov o post hlavy štátu na sociálnych sieťach. Do prvého kola prezidentských volieb 2024 ostáva necelých 20 dní. Ostaňte s nami v obraze.

Uvádzané dáta sa vzťahujú na sledované obdobie od 26. 2. do 3. 3. 2024.

Najvyšší počet príspevkov za uplynulé sledované obdobie na Facebooku zverejnil opäť nezávislý kandidát Ivan Korčok (39 príspevkov). Získal aj najvyšší počet lajkov (62 tis.) a zdieľaní (3 tis.). Aj napriek faktu, že Peter Pellegrini dlhodobo vedie v počte sledujúcich na Facebooku (328 tis.), v celkovom počte interakcií (84 tis.) za uplynulé obdobie zožal úspech Korčok, ktorý má na tejto platforme výrazne menej sledujúcich (53 tis.). Najpopulárnejším v kontexte počtu všetkých interakcií, teda lajkov, komentárov a zdieľaní spolu (10 tis.) sa stal jeho príspevok, v ktorom zverejnil stretnutie s Františkom Košarišťanom, známym aj pod pseudonymom Fero Joke. Druhý najvyšší počet príspevkov (22) bol zaznamenaný u kandidáta Petra Pellegriniho za stranu Hlas-SD. Pellegrini si v porovnaní s  predchádzajúcim týždňom polepšil aj v počte interakcií (45 tis.). Za sledované obdobie od publika získal spomedzi ostatných kandidátov najvyšší počet komentárov (3 tis.). Krisztián Forró za stranu Aliancia sa v počte príspevkov (19) doťahoval na Pellegriniho a Korčoka. V počte interakcií (3 tis.) bolo však publikum kandidáta Forróa výrazne slabšie. Množstvo interakcií na príspevkoch Forróa sa znížilo aj v porovnaní s minulým týždňom (8 tis.), hoci kandidát v porovnaní s minulým týždňom publikoval vyšší počet príspevkov.

Na Facebooku zvýšili aktivitu traja kandidáti spomedzi všetkých zachytených a na Instagrame publikovalo väčší počet príspevkov päť kandidátov v porovnaní s predchádzajúcim sledovaným obdobím.

Na Instagrame si rovnako, ako predošlé sledované obdobie, udržal náskok Ivan Korčok a celkovo mal spomedzi ostatných kandidátov najvyšší počet príspevkov (42) a získal aj najviac srdiečok (150 tis.) a komentárov (2 tis.). Taktiež treba uviesť, že Korčokovi sa koncom februára 2024 podarilo na Instagrame v počte followerov (78 tis.) predbehnúť Petra Pellegriniho (71 tis.). Najpopulárnejším v kontexte počtu všetkých interakcií spolu (16 tis.) sa stal aj na tejto sociálnej platforme jeho príspevok, v ktorom zverejnil stretnutie s Františkom Košarišťanom. V počte príspevkov (20) sa na Korčoka mierne doťahoval Krisztián Forró. V počte interakcií (14 tis.) ho však na Instagrame predbehol Peter Pellegrini aj napriek tomu, že zverejnil menej príspevkov (16).  Krisztián Forró získal 137 interakcií. Tentokrát sa v počte interakcií (4 tis.) na treťom mieste umiestnil Andrej Danko, ktorý zverejnil 10 príspevkov.

Grafy zachytávajú aktivitu a interakcie kandidátov nadchádzajúcich prezidentských volieb 2024 na platformách Facebook a Instagram. V grafe chýbajú tí kandidáti, ktorých stránka sa nedala identifikovať, alebo disponujú výlučne osobným profilom. Uvádzané dáta nereflektujú popularitu politika alebo nálady v spoločnosti. Poukazujú na aktivitu publika daných kandidátov a na to, akému obsahu sa darí na sociálnych sieťach. Dáta nebolo možné očistiť od neautentických interakcií, teda botov, trollov, či falošných účtov. Zároveň treba uviesť, že sledované boli len autorské posty kandidátov. Ak vás zaujala téma prezidentských volieb, nezabudnite našu rubriku čítať opäť aj o týždeň. 

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac jún

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v júni najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!