Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

Z bezpečnostných analytikov dostal aj tento mesiac najväčší priestor Vladimír Bednár. Vyjadroval sa najmä k útokom Ruska na západ Bachmutu, investíciám do zbraní a vojenskému potenciálu Iránu a Izraela. Politickým udalostiam, predovšetkým výsledkom prieskumov pred voľbami do Európskeho parlamentu, odvolaniu šéfa SHMÚ a hodnoteniu výsledkov prezidentských volieb sa najviac venoval politológ Radoslav Štefančík. O prezidentských voľbách, no z hľadiska volebnej účasti, hovoril aj sociológ Martin Slosiarik. Informoval tiež o rôznych faktoroch vplývajúcich na výber banky a tiež výsledkoch prieskumu dôveryhodnosti politikov na Slovensku. Z finančných analytikov dostal počas apríla najväčší priestor Marián Búlik z OVB Allfinanz Slovensko, ktorý sa vyjadroval k témam zvyšovania poplatkov bánk, rozšíreniu štátnej pomoci aj pre ľudí s refinancovanou hypotékou a tiež zrušeniu vkladných knižiek. Čerpanie eurofondov, nižší deficit verejných financií či benefity členstva Slovenska v EÚ boli témami výstupov ekonomického analytika Slovenskej sporiteľne Mateja Horňáka.

Sledovali sme obdobie od 1.4.2024 do 30.4.2024. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Slovakia Online. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac jún

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v júni najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!