Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

bezpečnostných analytikov dostala najväčší priestor tento mesiac Katarína Klingová. Informovala o novom projekte Zastavme nenávisť proti nenávistným prejavom na internete či o tom, že Slovensko patrí medzi krajiny najviac zasiahnuté ruskou propagandou. Politické udalosti, predovšetkým spájanie politických subjektov, opätovnú kandidatúru prezidentky Čaputovej aj konšpirácie o riziku falšovania volieb, najviac komentoval politológ Radoslav Štefančík. Zahraničný obchod, vkladné knižky či pokles inflácie boli témami výstupov ekonomického analytika Slovenskej sporiteľne Mateja HorňákaAnalytik OVB Allfinanz Marián Búlik komentoval rodičovský dôchodok, ETF fondy aj možnosti, ako získať najnižšiu hypotéku. Sociológ Michal Mislovič hovoril o volebných prieskumoch a dôveryhodnosti politických predstaviteľov.

Sledovali sme obdobie od 1. 4. 2023 do 30. 4. 2023. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa

Poďme na to!