Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

bezpečnostných analytikov dostal najväčší priestor tento mesiac Alexander Duleba. Hodnotil vývoj na Ukrajine po roku od začiatku vojny. Politické udalosti, predovšetkým predvolebnú kampaň, návrh I. Matoviča na 500€ za účasť vo voľbách či požiadavku prezidentky na skorší termín volieb najviac komentoval politológ Radoslav Štefančík. Čerpanie eurofondov, deficit zahraničného obchodu Slovenska či hroziaca recesia boli témami výstupov ekonomického analytika UniCredit Bank Ľubomíra KoršňákaAnalytik J&T Banky Stanislav Pánis komentoval vývoj slovenskej ekonomiky, výnosy v II. pilieri či zákaz nedeľného predaja. Sociológ Martin Slosiarik hovoril o prieskume dôveryhodnosti politikov, o prieskume politických strán či o prieskume o osobných financiách.

Sledovali sme obdobie od 1. 2. 2023 do 28. 2. 2023. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!