Top analytici za mesiac jún

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v júni najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

bezpečnostných analytikov dostal najväčší priestor tento mesiac Vladimír Bednár. Vyjadroval sa k vývoju na Ukrajine, k prevratu, o ktorý sa pokúsili vagnerovci i k posilneniu obrannej spolupráce V4. Politické udalosti, predovšetkým kampaň NATO na Slovensku, návštevu R. Fica na oslave na americkej ambasáde i nevyslovenie dôvery úradníckej vláde, najviac komentoval politológ Radoslav Štefančík. Pokles reálnych miezd alebo výhody zamestnávania Ukrajincov na Slovensku boli témami výstupov ekonomického analytika Slovenskej sporiteľne Mateja HorňákaAnalytik OVB Allfinanz Marián Búlik komentoval nedostupnosť bývania či odobratie licencie poisťovni Novis. Sociológ Václav Hřích hovoril o predovlebných prieskumoch a dôveryhodnosti politikov.

Sledovali sme obdobie od 1. 6. 2023 do 30. 6. 2023. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!