Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

bezpečnostných analytikov dostal najväčší priestor tento mesiac Daniel Milo. Vyjadroval sa k vyvolávaniu obáv o falšovanie volieb či k tomu, že Komunistická strana Slovenska na svojom zjazde vyvesila fotografie Lenina a Stalina. Politické udalosti, predovšetkým rozhodnutie ministra Vlčana odstúpiť z funkcie, vznik úradníckej vlády alebo návrat Františka Mikloška do politiky, najviac komentoval politológ Radoslav Štefančík. Ceny pohonných hmôt, pokles slovenského stavebníctva či ekonomický rast Slovenska boli témami výstupov ekonomického analytika ČSOB Mareka GábrišaAnalytik OVB Allfinanz Marián Búlik komentoval klesajúce ceny nehnuteľností i potrebu cestovného poistenia. Sociológ Martin Slosiarik hovoril o spájaní a potenciáli politických strán vo voľbách.

Sledovali sme obdobie od 1. 5. 2023 do 31. 5. 2023. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa

Poďme na to!