Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

Z analytikov v oblasti politiky dostal tento mesiac najväčší priestor politológ Tomáš Koziak. Vyjadroval sa najmä k zákonu o verejnoprávnom rozhlase a televízii, k vekovej hranici účasti na voľbách a tiež k problematike nezvučných mien politikov na kandidátke do Europarlamentu. V oblasti sociológie dominovala tento mesiac sociologička Zuzana Kusá, ktorá sa najčastejšie zaoberala podmienkami a prekážkami vytvárania verejných politík na Slovensku, nenávistnými prejavmi na internete a tiež vplyvu, ktorý majú vyhlásenia politikov na spoločnosť. Bombové hrozby na školách, útok na premiéra Roberta Fica či kritériá nevyhnutné pre bezpečnosť prezidenta a ústavných činiteľov boli témami výstupov slovenského bezpečnostného experta Juraja Zábojníka. Ekonomický analytik UniCredit Bank Ľubomír Koršňák sa najčastejšie vyjadroval ku klesaniu medziročnej inflácie na Slovensku, stúpaniu miery verejných financií v Poľsku a tiež k poklesu vývozu strojov a prepravných zariadení. Z finančných analytikov dostal počas mája najväčší priestor Marián Búlik z OVB Allfinanz Slovensko, ktorý sa vyjadroval k zníženiu úrokových sadzieb Slovenskej sporiteľne, zvýšeniu životného minima a minimálnych dôchodkov, a tiež k štátnemu príspevku na zvýšenú splátku hypotéky.

Sledovali sme obdobie od 1.5.2024 do 31.5.2024. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Slovakia Online. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!