Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

Spomedzi politických analytikov dostal najväčší priestor politológ a vysokoškolský pedagóg Radoslav Štefančík. Počas marca najčastejšie komentoval prezidentskú kampaň pred prvým kolom volieb a tiež analyzoval debaty kandidátov. Vyjadroval sa aj k voľbám do Europarlamentu, predvolebným náladám v spoločnosti, či k boju prezidentských favoritov o voliča maďarskej národnosti. O prezidentských voľbách často hovoril aj sociológ Michal Vašečka. Komentoval najmä kampaň, stratégie a šance kandidátov. V mediálnych výstupoch sa venoval aj témam dezinformácií a nenávistných správ a volieb do Európskeho parlamentu. V rámci finančných analytikov dostal počas marca najväčší priestor Ľubomír Koršňák, ktorý sa vyjadroval k témam hospodárskeho a ekonomického rastu a tiež priemyslu. Venoval sa aj vývoju na trhu práce a inflácii. Finančný analytik Pavel Škriniar, pôsobiaci aj na Katedre podnikových financií na Ekonomickej univerzite v Bratislave, počas minulého mesiaca komentoval najmä tému investovania, dostupnosť nehnuteľností a rast úrokových sadzieb na hypotékach. Z bezpečnostných analytikov dostal najväčší priestor Vladimír Bednár, ktorý sa vyjadroval k situácii na Ukrajine, poklesu výdavkov na obranu v Európe a k odchodu protivzdušného systému Mamba zo Slovenska.

Sledovali sme obdobie od 1.3.2024 do 31.3.2024. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Slovakia Online. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac jún

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v júni najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!