Top analytici za mesiac november

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v novembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty ako politológia, bezpečnosť, ekonómia, financie a sociológia. Z každého segmentu sme vybrali jedného analytika, ktorý mal v médiách najviac výstupov.

bezpečnostných analytikov dostal najväčší priestor tento mesiac Radovan Bránik. Vyjadroval sa najmä k odstaveniu vyšetrovateľov okolo J. Čurillu, k bezpečnostnému riziku, ktoré spôsobujú drony a ku kontrolám na hraniciach s Maďarskom. Politické udalosti najviac komentoval politológ Radoslav Štefančík. Vyjadroval sa najmä k programovému vyhláseniu vlády, ku kandidátom na prezidenta či k upratovaniu Ľ. Blahu vo svojej poslaneckej kancelárii. Vysoká konkurencia v slovenskom potravinovom maloobchode, fiktívni živnostníci aj marže podnikov boli témami výstupov ekonomického analytika Inštitútu ekonomických a sociálnych štúdií Martina VlachynskéhoAnalytik OVB Allfinanz Marián Búlik komentoval refinancovanie hypotéky, zhodnocovanie peňazí i zavedenie digitálneho eura. Sociológ Michal Vašečka hovoril o narastajúcej nedôvere medzi ľuďmi či o tom, že cyklotrasa na Vajanského nábreží mohla mať vplyv na výsledok volieb v hlavnom meste.

Sledovali sme obdobie od 1. 11. 2023 do 30. 11. 2023. Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Slovakia Online. Do analýzy boli zahrnuté všetky printové zdroje, online zdroje, televízie i rozhlas. Za relevantné sa považujú tie príspevky, ktoré obsahujú vyjadrenie analytika, príp. príspevky, ktorých autorom je samotný analytik. Príspevky, v ktorých je meno konkrétneho analytika len spomenuté, sa nepovažujú za relevantné.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac jún

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v júni najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac máj

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v máji najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Poďme na to!